PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221722}

Next

6,9 186 734
oceny
6,9 10 1 186734
4,4 15
ocen krytyków
Next
powrót do forum filmu Next

czy tylko dla mnie

ocenił(a) film na 6

Klimat tego filmu jest łudząco podobny do klimatu "Efekt Motyla"??

GBD

Faktycznie, było parę scen które rażąco podobnych, ale ogólnie fabuła była inna. Film nawet dobry, trochę naciągany; Efekt Motyla bez porównania lepszy :)

funky_punk

scen rażąco podobnych*

ocenił(a) film na 6
funky_punk

Wiadomo że fabuła była inna, a Efekt był lepszy. Ale coś te filmy łączy, tak jakby autorzy Next wzorowali się na Efekcie

ocenił(a) film na 1
GBD

coś w tym jest oba maja u mnie 1/10

GBD

Klimat w ogóle nie był podobny.
Natomiast trochę podobny był motyw przewodni filmu, ale na tyle inny, że na pewno autorzy Next nie wzorowali się na Efekcie jak uważa GBD, tylko na opowiadaniu Dicka.

ocenił(a) film na 6
GBD

No ja oglądając to też się zastanawiałem czy główny bohater nie powinien mieć tak jak w Efekcie Motyla jakichś problemów z głową z powodu tego nadmiaru wspomnień.

ocenił(a) film na 9
jorger

Ale bohater w tym filmie był już trochę doświadczony przez to, miał to od zawsze. Temu w Efekcie Motyla dopiero "się zaczęło".
edit:
Nie wspominając, że mieli zupełnie inne "moce" :)

ocenił(a) film na 6
Gazpacho

Nie wiem w jaki sposób doświadczenie może mieć na to wpływ. Chociaż w sumie to w Next nie miał długich lat w pamięci jak w Efekcie, a to co nawet widział kilka razy na te 2 minuty (albo więcej, ale tych wizji było tylko kilka) do przodu mógł sobie zapomnieć po jakimś czasie. Nie wiem nawet czy bohater Efektu Motyla teoretycznie powinien tak chorować, bo słyszałem historie ludzi o "superpamięci", którzy np. po usłyszeniu dokładnej daty sprzed kilku lat potrafili opowiedzieć cały dzień i z głową problemów nie mieli, no ale nie ma co gdybać nad takimi sprawami po filmem sci-fi :)

ocenił(a) film na 6
GBD

Ten film nie jest podobny do "Efektu motyla". To całkiem inna bajka. Podobał mi się w miarę ale w żadnym stopniu nawet nie umywa się do fenomenalnego "Efektu ...".

użytkownik usunięty
GBD

Żartujesz, prawda?
"Efekt Motyla" to dramat a "Next" to rozrywkowe kino familijne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones