PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221722}

Next

6,9 186 745
ocen
6,9 10 1 186745
4,4 15
ocen krytyków
Next
powrót do forum filmu Next

że to była na podstawie "Złotego człowieka" Dick'a. Niestety Dick nie ma szczęścia do ekranizacji. Może dwie na dziesięć się udają. "Łowca androidów" , "Przez ciemne zwierciadło" i "Tajemnica Syriusza" jak na razie nie do pobicia. Ale niech filmowcy się starają.

ocenił(a) film na 4
gadba

No proszę jak widać nie tylko ja uznaję te 3 dickowskie filmy za udane. Przyznam, że 'Impostor' także sobie cenię, ale na tym koniec. Niestety...

ocenił(a) film na 5
gadba

ja bym jeszcze dodał "Raport mniejszości" wg mnie całkiem niezła ekranizacja P.K. Dick'a
w Ogóle to ciekawostka jest taka, że P.K. Dick swego czasu pisał do FBI donosząc na Stanisława Lema - jakoby ten był fikcyjną osobą, a w rzeczywistości miałaby to być konspiracyjna komórka systemu socjalistycznego mająca dokonać przewrotu. FBI po pierwszym liście poprosiło Dick'a o wyjaśnienia, ale jego dalsze wytłumaczenia sprawiły, że uznano go za obłąkanego i reszta korespondencji poszła do archiwum. :D
Dick'a dręczyły paranoje i obsesje. Ponoć uważał, że listy do niego pisane zawierają kod, który uaktywni w jego mózgu mechanizmy samozniszczenia, więc kazał listy do siebie - czytać żonie i potem miała ona streszczać mu te listy własnymi słowami. Czysty obłęd. myśle, że to związane było z jego doświadczeniami z narkotykami.

ocenił(a) film na 7
mezzaninefloor

"Raport mniejszości " to dobry film IMO natomiast książka mnie nie powaliła jakoś.
Natomiast co do 'Next' to pierwsze co mi przyszlo do głowy, to nie tyle podobieństwo do prozy Dicka a raczej Trylogii Wyroczni Resnicka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones