PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221722}

Next

6,9 186 745
ocen
6,9 10 1 186745
4,4 15
ocen krytyków
Next
powrót do forum filmu Next

Za taką kasę i z pierwszoligowymi aktorami (choć Cage i jego odwieczna mina zbitego spaniela niespecjalnie mnie przekonuje) zrobiono film o ładunku emocjonalnym jak produkcje z młodocianymi bliźniaczkami Olsen. Pomysł niezły, zresztą czego się spodziewać po Dicku, ale wykonanie - toż to jeden z tysiąca lekkich filmów, w sam raz żeby go puścić w TV w środku dnia, w środku tygodnia. Do zabicia czasu się nada. Mogło być tysiąckroc lepiej...

Kwietny

Dopiero dziś się dowiedziałem, że to ekranizacja powieści Dick'a (za każdym razem jak wymieniam to nazwisko, to zastanawiam się jak przesrane musiał mieć w szkole xD), ale już wcześniej oceniłem na 10/10, bo mi się film podoba. Nie każdemu musi, mi akurat jakoś przypadł do gustu, zwłaszcza fabuła.

ocenił(a) film na 4
test1410

Z dwojga złego lepszy 'Dick' ;)
Fabuła rzeczywiście ma potencjał, tyle że jak dla mnie to zakończenie było punktem wyjściowym dla właściwej akcji. No i aktorstwo też nie jakieś wybitne.

ocenił(a) film na 1
test1410

To owszem w założeniu jest ekranizacja Dicka ale opowiadania "Złoty człowiek" - nie powieści. I niestety fabuła ma z tym opowiadaniem tyle wspólnego, że główny bohater widzi przyszłość. Z tym , ze u Dicka jest to mutant pozbawiony zdolności intelektualnych a jego "talent" ma mu zapewnić przetrwanie - jak paski u zebry. Dodatkowo mimo , ze złoty człowiek jest głupi jak but lgnie do niego pleć piękna gdyż jest bosko piękny. Obie cechy pozwalają mu się skutecznie wymykać agentom ścigającym mutantów. Tyle opowiadanie i to jest jak sadzę materiał na dobry film sf. Zamiast tego mamy melancholijnie patrzącego Caga w roli drobnego cwaniaczka. Odwoływanie się do Dicka to moim zdaniem nadużycie mające na celu zwiększenie oglądalności słabego filmiku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones